Do Chorvatska autem k moři poprvé s dětmi

„Maminko, já bych chtěla k moři.“ Tuto větu jsme slyšeli už od Julčiných pěti let. Nakonec jsem překonala i hrůzu z několikahodinové jízdy a kývla, že pojedeme. Jako destinaci jsme si vybrali krásný kemp s chatkami v SelineChorvatsku. Vyrazili jsme společně ještě s našimi kamarády, kteří mají také dvě děti. Půl roku psychické přípravy na dovolenou mě vyzbrojilo tunou rad od všech kamarádek a kamarádů a jsem za ně velmi vděčná.

Jízda byla nakonec mnohem lepší, než jsem čekala a na místo jsme dorazili v devět hodin ráno. Už při sjezdu k moři bylo nádherné sledovat údiv dětí.

chorvatsko autem poprvé s dětmi 3

Kemp byl přímo ideální pro rodiny s dětmi. Byly tam houpačky, obří trampolína, dostatek prostoru a nebylo kam utéct.

Ano, je opravdu fajn mít plavky někde na vrchu kufru, protože po příjezdu chtěly děti okamžitě do vody.

Ke kempu přilehala oblázková pláž s krásně čistou vodou. Jakmile děti vlezly do vody, volaly: „Mami, tati, je opravdu slaná!“ Během chvíle už měli ruce plné pokladů v podobě mušliček a krásných kamínků.

chorvatsko autem poprvé s dětmi 4

V sekci Chorvatsko najdete dovolenou, zájezdy, ale i ubytování v soukromí.

chorvatsko autem poprvé s dětmi 5

Kromě slaného moře jsme museli také ochutnat místní zmrzlinu. Byla neuvěřitelně dobrá a bylo jí opravdu hodně.

chorvatsko autem poprvé s dětmi 2

Naprosto nám uchvátila také příroda národního parku Paklenica, kde jsme lezli jak kamzíci po kamenech vyschlého koryta řeky.

Jednou jsem si četla u chatky knížku a přiběhla paní, která volala: „Delfíni, jsou tam dva delfíni!“ Chvíli jsem na ní koukala, než jsem pochopila, že si nedělá srandu a běžela se kouknout na delfíny. Opravdu, dva krásní delfíni vyskakovali asi padesát metrů od pláže nad vodu. Byl to naprosto fantastický zážitek.

Během týdne jsme zažili snad všechny druhy počasí od chladu a větru, přes bouřku až po tropická vedra. Když bylo větrno, půjčili jsme si menší nafukovací motorový člun. Hodinová jízda naprosto překonala adrenalin na atrakcích v zábavním parku. Křižovat vlny, pozorovat moře a za ním hory a nechat se šlehat vodou a větrem byl osvobozující pocit. S dětmi jsme se střídali v tom, kdo je kapitán lodi, který stojí vpředu. Tátu jsme nechali u kormidla a to si také náležitě užíval.

booking

Z naší pláže jsme koukali na starou věž. Chtěla jsem se tam podívat a přesvědčila rodinu, že si uděláme procházku. Dojeli jsme tedy do sousedního Starigradu a šli. Tvrdila jsem, že pokud půjdeme podél pobřeží, musíme tam dojít. Po třičtvrtě hodině svižné chůze jsme stále neviděli žádnou věžičku. Tak jsme došli na nejbližší výběžek a rozhlídli se. Zjištění, že už hodinu jdeme sice podél pobřeží, ale úplně opačným směrem mi vykouzlilo kyselé obličeje obou potomků a úsměv na tváři mého muže. Na věžičku jsem se ten den už nedostala. Když jsme se vrátili zpět do Starigradu, děti už byly hrozně utahané. Tak moc, že je mohla zachránit pouze zmrzlina. Po návratu do kempu však zázračně ožily a řádily zase až do noci.

chorvatsko autem poprvé s dětmi 1

Dovolená byla nádherná, plná naprosto nevšedních zážitků a naplněná společně stráveným časem. Poté, když jsme s dětmi sledovali Vinetoua, mělo to pro nás nový rozměr. Jsem hrozně ráda, že jsme jeli a že jsem mohla být u toho, až moje děti poprvé uvidí moře.

Taková byla naše první rodinná dovolená u moře, protože do Chorvatska autem může vyrazit každý.

Pomoci vám může i popis a mapa cesty do Chorvatska.

Chorvatsko – dovolená, zájezdy, ubytování

Zájezdy (i last minute) vybírejte na Invia.cz

Ubytování rezervujte na Booking.com

Další články o rodinných dovolených:

1 Comment

Komentáře nejsou povoleny.