Do Chorvatska letecky za pár korun

Chorvatsko dovolená

Chorvatsko je mezi Čechy velmi oblíbená destinace už několik let. V Chorvatských letoviscích a kempech si už tak můžete připadat jako doma. Jako nejoblíbenější způsob dopravy byla vždy doprava vlastní, tedy autem.

Nově si ale do Chorvatska můžete zaletět za pár korun letadlem.

Ryanair spouští přímé lety z Prahy do Zadaru

Nízkonákladová dopravní společnost Ryanair spouští na českém trhu spoustu nových spojů. Mezi nimi také přímou linku z Prahy do Zadaru, to doposud možné nebylo. Cestu do Chorvatska si tak můžete značně ukrátit, a ušetřit tak i peníze za benzín. Let do Zadaru by měl trvat pouze hodinu a půl, cena zpátečních letenek se pohybuje cca kolem 2000 Kč včetně servisních poplatků. Důležitý je však termín a cena se tak může měnit.

Je tak jasné, že v letošním roce spousta lidí změní svůj způsob dopravy do této velmi oblíbené destinace. Stačí si už jen sehnat ubytování, které snadno rezervujete online, a můžete vyrazit. Cestování do Chorvatska tak získává úplně nový rozměr s nádechem pohodlí. Konečně!

Do Chorvatska snadno a rychle

Je třeba počítat s tím, že nízkonákladové společnosti samozřejmě mají v ceně letenky většinou pouze palubní zavazadlo. I to vám ale může dobře posloužit i bez toho, aniž byste dokupovali podpalubní zavazadlo k odbavení. Zrychlí se tím jistě i doba strávená na letišti.

Let by měl trvat 1 hodinu a 30 minut, spoj bude létat z Prahy například v 17:00 a do cíle dorazí tedy cca v 18:30. Cenově se vyplatí alespoň týdenní pobyt, kratší pobyty vás vyjdou na ceně letenky dráž.

A přeci jsme se dočkali pohodlného cestování

Celkově vzato byly zpáteční letenky od tradičních dopravních společností celkem drahé, nevyplatilo se to. Nyní se již snad blýská na lepší časy, kdy do Chorvatska nebudeme muset vyrážet v pozdních večerních hodinách, nebo brzkých ranních, a trávit ospalé cesty po dálnici s občasnými zastávkami na benzínkách.

S příručním (palubním) zavazadlem se navíc cestuje pohodlně a přiznejte si: dovolenou stejně většinou odchodíte v plavkách nebo v pár kusech svého oblečení, a zbytek přivezete domů netknutý. A že na palubu se nesmí brát tekutiny? Nevadí. Všechno potřebné, včetně kosmetiky nebo krémů na opalování, seženete i na místě. Nehledě na to, že v místních obchodech se vlastně bez problémů většinou domluvíte i česky.

Ubytovací zařízení vyberte ideálně alespoň se snídaní, zbytek dne tak už můžete zkoušet různé místní restaurace a nemusíte dodržovat časový harmonogram hotelu. Pohodová letní dovolená může začít.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*