Dovolená v mobilheimu v Itálii se vydařila

Na konci srpna 2015 jsem se vypravila společně se zbytkem rodiny do Itálie. Jelikož jsme jeli přes agenturu, kterou nebudu jmenovat, skončili jsme v tzv. Mobilhomu. V první chvíli jsme se stísněných prostor lekli, protože žijeme v domě a nejsme zvyklí na nedostatek místa.

Ale stačily nám dva dny a cítili jsme se tam jako doma. Vlastně jsme k sobě měli blíž.

Ubytování v Itálii v mobilheimu rezervujte na Booking.com

Takže jsem se začala o tyto mobilheimy zajímat víc, protože i v České republice by to byla dobrá varianta minimálně víkendového bydlení jako chata, chalupa nebo pro ubytování o dovolené. Co jsem zjistila, se podívejte na dalších řádcích.

mobilheim mobilní dům

Historie mobilních domů

Mobilní domy se poprvé začaly šířit v Holandsku a ve Velké Británii a sloužily především k rekreaci a sezónnímu bydlení. Do České republiky se dostaly teprve před deseti lety, ale už teď se těší velké oblibě. Jako je to u všeho, i mobilní domovy prošly vývojem. Používají se například vnitřní a vnější omítky a lehká zateplená fasáda. Výhodou je i variabilní výška stropu a sklon střechy a snadná přepravitelnost bez nutnosti použít jeřáb, což zajišťuje opravdovou mobilitu.

Interiér mobilheimu - mobilního domu

Výhody mobilheimů a ceny

Výhodou číslo jedna je stoprocentně to, že na výstavbu mobilních domů nepotřebujete stavební povolení. Další výhodou je cena, protože domky určené k celoročnímu pobytu můžete sehnat od 150 000 do 500 000 Kč a domy pouze na sezónu vás vyjdou ještě levněji.

Jednou z věcí, kterou si lidé žijící v mobilním domech pochvalují, je rychlost s jakou jsou domy dodány.

Protože přeci jenom, žádné pevné a složité základy. Pozor! Můžete se stěhovat z místa na místo, domky jsou vybaveny koly, takže se dají převážet pomocí automobilu nebo nákladního automobilu – záleží na velikosti mobilheimu.

Ubytování Itálie

Mobilní domy a jejich nevýhody

Stejně tak jako každá věc má i mobilní bydlení své nevýhody. Ta hlavní přichází ve chvíli, kdy nás například smete velká vlna v důsledku povodní. Doufám, že chápete, že postavit si mobilheim někde u větší řeky a pak se divit, když vám uplave, je hloupost.

Důležité také je mít svůj kousek pozemku s přípojkou na vodu a elektrický proud – podle vybavení mobilního domku.

Takže?

Sami vidíte, že mobilní bydlení má spoustu výhod i nevýhod, takže je pouze na vás, jestli mu dáte šanci nebo raději ne. Nezapomínejte však, že v mobilním bydlení je velká budoucnost.

Další články o Itálii: