Na dovolenou s rodiči v Itálii se nezapomíná

itálie dovolená zájezdy

Vzpomínám si, jak mě rodiče poprvé vzali na dovolenou k moři. Jako by to bylo teprve včera. Poprvé jsem navštívila Itálii a hned si ji zamilovala. Azurově modré moře, dlouhé písčité pláže, historické památky a neuvěřitelně přátelští lidé.

Obzvláště mi v hlavě uvízla vzpomínka na postaršího chlapíka nedbale ustrojeného v šortkách s palmami, který pravidelně každý den chodil po pláži, vykřikoval pozdravy v různých jazycích a nabízel za euro kousek kokosu. To jsme pak rodiče uprosili a jeden si hned běželi koupit. Později pak jiní prodejci nabízeli přímo na pláži různé náramky a náhrdelníky z korálků nebo mušlí, které jsme obdivovali, ale koupit si náramek nám rodiče dovolili jen jednou.

TIP: Přečtěte si recenze hotelů v Itálii.

Celý den jsme pak dováděli ve vlnách, stavěli hrady z písku, aby nám je do druhého dne spláchl příliv, a večer se procházeli po rušných ulicích.

kitálie dovolená zájezdy 2016

Někdy se moře rozbouřilo tak, že byl na pláži vyvěšen červený prapor, který znamenal koupání se v moři pouze na vlastní nebezpečí.

To se pak do vody odvážili jen někteří dospělí a my děti, jsme si musely najít jinou zábavu.

Noční život v parné Itálii byl úplně jiný, než jak jsme ho znali u nás. Když slunce konečně zapadlo, jakoby se Itálie proměnila v úplně jiný svět. Ulice se zaplnily turisty, kteří se procházeli s kornoutem obrovské porce lahodné zmrzliny v rukách nebo posedávali na zahrádkách restaurací a ochutnávali místní speciality.

Se západem slunce také prodejci rozprostřeli své zboží na bílá prostěradla přímo na zem a nabízeli je kolemjdoucím, kteří pak zkoušeli usmlouvat nižší cenu. Čas od času jsme narazili na hloučky lidí, kteří přímo v ulicích tančili. To jsme se pak zastavili a chvíli je pozorovali. Odvážnější turisté se pak k tanečníkům přidávali a o zábavu bylo na zbytek večera postaráno.

V jiné dny jsme se zase nechali zlákat na výlet pořádaný některou z cestovních kanceláří a celý ho strávili poznáváním historických památek.

Itálie booking

Ubytování v Itálii

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*