Dovolená na Rujáně u moře v Německu

Chtěli jsme nějakou zvláštní dovolenou, ne klasické Chorvatsko, nebavili nás pouze narvané pláže, kde je hlava na hlavě a není kam dát ani osuška. Rozhodli jsme se pro dovolenou v Německu. Dodnes nelituji. Někteří lidé na nás koukali jak na blázny, přitom tam ani nikdy nebyli. Byla to opravdu nejhezčí dovolená.

Rujána dovolená Německo

Dovolená byla opravdu nádherná. Zůstali jsme na ostrově Rugen – Rujána přímo u Baltického moře. Moře bylo opravdu chladnější, než v jiných destinacích, nicméně nám to nevadilo. Nejvíce nás překvapily pláže, jelikož němci si potrpí na čistotu, nenašli jsme na pláži jeden jediný odpad. Čím nás Baltské moře překvapilo byl silný vítr. Později jsme se dozvěděli že u Baltu je to naprosto normální.

Rujána ubytování

Ubytováni jsme byli v příjemném hotelu, a personál se opravdu snažil o naše pohodlí. I zde se najdou luxusní, i méně luxusnější hotely a pensiony, na některých plážích byly levné kempy, kde někteří rekreanti bydleli ve stanech.

Hotel jsme si zamluvili na Booking.com

rujána německo

Pro aktivní nadšence je zde neskutečné množtví cyklostezek, takže pokud se nevydržíte několik dní válet pouze u moře, kolo, nebo brusle jsou pro Vás ideální. Po večerech jsme se příjemnou delší procházkou prošli do historických měst, takže na své si přijdou také milovníci historie.

Rozhodně navštivte i komplex Prora, který na ostrově Rujána budoval před válkou Adolf Hitler.

Celkově dovolená v Německu je pro nás opravdu skvělá díky prázdným plážím a dokonalém servisu. Nejlepší období pro dovolenou v Německu je červenec a srpen. Červen a září bývá chladnější jako u nás a to samé se týká i teploty vody.

Užijí si tu i milovníci jídla. Každý den jsme měli opravdu výborné čerstvé ryby a dalším velkým plusem je německé pivo, které ocení každý pravý pivař.

Levná dovolená u Baltu v Německu je v kempu, je jich zde mnoho.

Tip

Pokud chcete poznat něco nového, neobvyklého, kam nejezdí každý, zkuste právě naše sousední Německo! Cesta netrvá tak dlouho a budete mít zaručený klid a soukromí. Mezitím jsme navštívili i Řecko a Španělsko, avšak letos se hodláme vydat opět k Baltickému moři.

button_rezervujte_ubytovani

Byli jste zde také? Podělte se o své dojmy a napiště do diskuse pod článkem.