Jednodenní výlet do Krakova v Polsku

Město Krakow Polsko

Pokud plánujete jednodenní výlet, nedaleký Krakov je jednoznačně dobrou volbou pro milovníky památek. Je to krásné a kouzelné město nejen o svátcích. Blížící se Vánoce mu dodávají ještě zajímavější nádech, protože se ulice i náměstí plní umělci a hudebníky, světelnou výzdobou a trhy, kde můžete ochutnat nejrůznější tradiční pokrmy. Ale i jednodenní výlet ve vás zanechá nádherné vzpomínky na památky a atmosféru, kterou toto staré město má, ať už přijedete v létě nebo zimě.

Město se nachází nedaleko hranic a cesta tam nezabere dlouho. Pokud vyrazíte dříve, můžete si Krakov užít již za pár hodin.

Kam vyrazit?

Historické centrum města patří mezi kulturní dědictví UNESCO. Nachází se zde mnoho míst, která stoji za to navštívit. Historické události na vás vtáhnou do dob dávno minulých.

Dominantou města je rozhodně Královský hrad Wawel

Hrad Wawel - Krakow

Je to patrně nejstarší osídlení v Krakově, od 11. století hrad a později sídlo polských králů. Stavba sloužila jako pevnost a události pozdější historie se mu nevyhnuly. Během druhé světové války hrad posloužil jako sídlo nacistického guvernéra. V dnešních dnech je z něj muzeum s nejrozličnějšími expozicemi.

Dračí jáma (Smocza Jama)