Historické město Vratislav (Wroclaw) v Polsku také navštivte

wroclaw - vratislav polsko

Takzvané město na ostrovech, známé po dlouhá léta jako Vratislav se nachází na území dnešního Polska, opodál hranic České republiky. Po celou dobu své existence těží oblast z velmi výhodné a strategické polohy, jež posloužila jako obchodní křižovatka. Před vznikem Polska, jak ho známe dnes, byla Vratislav hlavním městem Dolního Slezska.

Pohled na celé území okouzlí každou romantickou duši. Protéká jím řeka Odra, jejíž břehy lemují četné památky, postavené v gotickém slohu. Ty se tyčí na celkem dvanácti ostrovech dělených řekou a dohromady tvořících město.

Wroclaw a pamětihodnosti

Mezi největší dominanty města patří sakrální architektonické památky. Konkrétně se jedná o katedrálu sv. Jana Křtitele nebo sv. Bartoloměje, které jako první zaujmou pohled turistů. Neméně významné jsou i menší kostely, ale pokud vás neláká architektura spojená s křesťanskou tradicí, ale přesto jste milovníky umění a historie, můžete se vydat na průzkum historických domů. Mnoho z nich je opředeno různými legendami, které ocení především děti a výlet se tak stane dobrodružným.

Vratislav a zábava

Vratislav svým návštěvníkům nabízí i další možnosti, jak prožít volné chvíle plné relaxu. V centru města se rozkládá náměstí, kde lze v určitých dnech navštívit různé akce a festivaly. Mimo to je přístupná také historická radnice nebo vyhlídková věž. Při procházení starobylými uličkami můžete narazit na pouliční umělce a divadelníky, kteří zrovna přihlížejícím zpodobňují historickou scénu.

rezervujte ubytování

Město je na turistický ruch připraveno a to hlavně v období léta. Právě z toho důvodu můžete téměř na každém rodu narazit na občerstvení nebo suvenýry.

wroclaw - vratislav polsko 2

Jestliže vás zastihne nepříznivé počasí a vy se nebudete moci procházet místními parky, navštivte několikero muzeí, které nabízejí bohatý program.

Pro výlet s rodinou je Vratislav jako stvořená. Pro Čechy je také velmi cenově dostupná, a navíc nabízí mnoho různých možností pro volný čas.

Ubytování Wroclaw – Vratislav Polsko

Ubytování ve Wroclavi (Vratislavi)

 

Další články o Polsku

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*