Zájezd do Anglie do Londýna bez cestovky

Cestování je mým velkým koníčkem, proto jsem se také rozhodla vyrazit do Londýna, jak se říká na vlastní triko. Byla to pro mě první cesta do zahraničí, kde jsem nebyla na nikom závislá a záleželo pouze na mě a spolucestujících, jak si výlet zorganizujeme. Takže očekávání bylo velké.

Moje první dovolená bez cestovky

Délku výletu jsme si naplánovali na tři noci. Pro cestování jsme zvolili nízkonákladovou leteckou společnost, která nás dopravila do londýnského letiště Luton, a odtud jsme pak cestovali přímo do centra Londýna.

První den jsme strávili s batohy na zádech a začínali jsme se teprve rozkoukávat. Dobře organizovaný Londýn pro turisty nám velmi usnadnil orientaci ve městě, proto jsme se ani jednou neztratili a viděli jsme vše, co bylo v našich silách. Vždy mě donutilo se usmát, když jsem na cestě viděla „look right“ při přechodu cesty.

Večer jsme se vydali hledat ubytování, nicméně nás čekala situace, se kterou jsme moc nepočítali. Ubytovna, která nebyla téměř k nalezení, byla zastrčená a neoznačená. Vlastně jsme ji našli úplně náhodou. Zeptali jsme se v jedné budově, jestli neví, kde ta ubytovna je a k našemu překvapení jsme byli na správném místě. Ale to že o nás nevěděli, že jsme nikde nebyli zarezervovaní, i přesto, že jsme měli předplacený pokoj, bylo docela šokující. Nakonec nás ubytovali s tím, že už to všechno vyřešili a vše je ok.

TIP: Ubytování v Londýně najdete nejlépe na Booking.com a zde nejlevnější letenky.

Další dny jsme prozkoumali cestu metrem, místní restaurace a historické památky, které jsou známé po celém světě. Líbilo se mi, že ty hlavní turistická místa, jsou docela poblíž sebe a úplně v pohodě se dá centrum města projít pěšky.

S chutí jsme se také zatoulali do jednoho místního „pubu“, kde čepovali různá piva. Byla to typická anglická hospůdka s přátelskou obsluhou a hudbou. Tak nádherný večer plný pohody a energie bych i nyní zase vyměnila za o něco dražší pivo.

Londýnská hospůdka
Londýnská hospůdka

Celý průběh výletu byl bezproblémový (až na počáteční problémy s ubytováním) a o to víc jsem byla více navnaděná na další velkoměsta Evropy. Výhodou takového cestování je, že se nemusíte neustále honit za průvodcem, chcete si projít to, co uznáte vy za vhodné a věnujete tomu tolik času, kolik jen chcete. Krásné chvíle strávené v zahraničí jsou pro mě nezapomenutelným zážitkem, i když se nestane nic špatného a užíváte si jen volnosti, tamější atmosféru a místní obyvatelstvo. Jednoduše úžasné – doporučuji vycestovat a projít si všechna nezapomenutelná místa.

Zájezdy a eurovíkendy do Londýna

button_zajezdy