Moje první dovolená u moře v Itálii

Svou první dovolenou u moře jsem dostala jako dárek až ve 22 letech, přesně dva roky nazpátek. Nikdy dříve jsem u moře nebyla ani na žádné dlouhé dovolené. Podívat se k moři pro mě byl vysněný dárek.

První dovolená v Itálii

Na dovolenou jsme jeli do Itálie do kempu poblíž města Caorle. Náš kemp byl malé město. Bylo tam vše, na co si vzpomenete, kdybyste nechtěli, ani nemusíte vyjít za bránu. Součástí bylo několik bazénu, tenisové a golfové hřiště, zábavní centru, obchody i restaurace.

Nikdy nezapomenu na ten pohled, když jsem poprvé přišla na pláž a uviděla moře v ranním oparu.

Itálie první dovolená 1

Mnohokrát jsem jej viděla ve filmech nebo na obrázcích, ale první osobní setkání se vám vryje do paměti. Jeho vůni, zvuk a slanou chuť si člověk nese v paměti už na celý život. Moře prostě musí bavit každého.

Ať jste mladí nebo staří, moře nabízí nekonečnou škálu aktivit i odpočinku.

Já sama bych nikdy neřekla, že jsem člověk, který rád leží u moře. Ale opak je pravdou, ihned jsem se do něj zamilovala. Celé dny jsme strávili koupáním, ležením na pláži nebo hraním ve vodě, byl to úžasně strávený čas.

V rámci fakultativních výletů jsme navštívili sousedící velké město Caorle, které postupem let vyrostlo díky rybářskému přístavu. Když do Caorle přijedete nejde si nevšimnou jeho četných přístavišť a velkého množství lodí. Krásný zážitek byla i návštěva nočního města dýchajícího životem. Z restaurací se ozývá hudba, lidi sedí u vína, všude je veselí a od moře fouká příjemný vítr.

Kromě Caorle jsme navštívili i množství okolních menších městeček, kde se konaly místní trhy. V Itálii i taková všední věc jako jsou trhy má své kouzlo. Všudypřítomné obchodníky s rybami, olivami a sýry nabízející své zboží k ochutnávce si zamilujete. Okolo je záplava oblečení, květin a vše je doprovázeno hlukem. Oproti Čechům jsou Italové velmi hluční, veselí a přátelští lidé. Pořád se usmívají, všechny kolem sebe zdraví a nikdy vám neodmítnou pomoci, když se ztratíte a ptáte se na cestu.

Itálie první dovolená 2

Nejkrásnějším zážitkem by pro mě výlet do Benátek. Na výlet jsme pluli lodí i kolem ostatních ostrovů nacházejících se v blízkosti Benátek. Po právu toto místo bylo obdivováno po staletí panovníky, učenci i velkými umělci. Ani po letech a četných záplavách toto město neztratilo nic ze svého šarmu. Ihned po příjezdu do města člověka uchvátí rozlehlé náměstí San Marco s nádhernou architekturou a hlavně kostelem svatého Marka, jehož nese název. Celé město je plné památek, galerií a významných míst. Ve spletitých uličkách bych se mohla procházet celý dny a stejně bych neměla dost.

Itálie první dovolená 3

Samozřejmě jsme při návštěvě nevynechali ani typickou projížďku v gondole.

Upřímně obdivuju gondoliéry, protože jsem měla celou dobu pocit, že se každou chvíli musíme převrhnout, ale oni naši jízdu zvládli s bravurou.

Itálie první dovolená 4

Pokud budete v Itálii, rozhodně nesmíte vynechat jejich typickou pochoutku – pizzu. Italové jsou na jejich přípravu mistři. V jejich menu najedete snad všechny druhy, na které si vzpomenete.

Ráda bych poznala nové země a nové kultury, ale Itálie díky svému kouzlu je místo, kam se ráda budu vracet.

Itálie booking

Ubytování v Itálii