Velikonoce u moře, to je jistá dovolená v teple

Velikonoce u moře

Zimy už mají určitě dost i její zapřisáhlí milovníci. Někteří už se možná nemůžou dočkat léta. Co takhle na nic nečekat a létu vyrazit naproti? Velikonoce jsou ideální čas pro dovolenou u moře plnou sluníčka. Oblíbené destinace u Jadranu zatím bohužel nestačí, není tam o moc tepleji než u nás. Za teplem je třeba jet dál.

Turecko

Jednou z možností je Turecko. Pravda, ani tam nepotkáte přímo pařáky, teploty se zde drží lehce nad dvaceti stupni. Venku se budou koupat jen ti největší otužilci. Procházky na sluníčku a jenom v tričku si tu ale určitě pořádně užijete. Turecko je zvláštní tím, že i když není daleko, působí na české turisty exoticky. K pobytu doporučujeme Tureckou riviéru u města Antalya. Noc v hotelu zde vyjde přibližně na 1500 korun za osobu.

Kanárské ostrovy

Další pěkným cílem jsou Kanárské ostrovy. Toto souostroví tvoří sedm velkých a několik malých ostrovů. Všechny jsou vulkanického původu, což může za hornatou krajinu – především západně položené ostrovy si kromě milovníku moře užijí také fandové horské turistiky. Za pobyt na Kanárských ostrovech zaplatíte trochu víc, než v Turecku, noc v hotelu stojí 2000 – 3000 za osobu, o něco vyšší jsou zde ovšem také teploty, takže se určitě vyplatí připlatit.

Izrael

Trochu netypickým místem pro dovolenou je Eilat, izraelské pobřeží Rudého moře. Navštívit ho v létě by bylo doslova šílenství. I teď, na konci března, teploty v Izraelu překračují třicet stupňů Celsia –  a to nejen teploty vzduchu, nýbrž i moře. Za nocleh v hotelu zde zaplatíte mezi tisícem až dvěma tisíci korun za osobu.

Dominikánská republika

Máte chuť vycestovat někam opravdu daleko? Zkuste Dominikánskou republiku v Karibském moři. V březnu se zde teploty vzduchu drží kolem třiceti stupňů, teplota moře na dvaceti pěti, tak jako po celý rok. Dovolená v Dominikánské republice se trochu prodraží letenkami, na druhou je samotná země poměrně levná: Dvě osoby si zde užijí týden v luxusním apartmánu klidně jen za sedm tisíc korun. Draho nevyjdou ani potraviny.

Velikonoce u moře

Dovolená na Invia.cz

Zájezdy na Dovolena.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*