Moje první dovolená v Turecku v letovisku Alanya

turecko alanya 2

První dovolená u moře bývá vždy nezapomenutelná. A to mohu potvrdit i já. I když řada lidí jako první destinaci volí Chorvatsko nebo Itálii, já se rozhodl podívat se dále. Cílovou destinací bylo Turecko, konkrétně středisko Alanya, které leží zhruba 2 hodiny jízdy od letiště ve městě Antalya.

Dovolená Turecko

Důvodem pro návštěvu této země byla nejenom zajímavá kultura, ale i cena, která v porovnání s mnoha evropskými destinacemi vyšla výrazně lépe. A to i s pobytem v komfortním čtyřhvězdičkovém hotelu nedaleko pláže, který nabídl all inclusive stravování.

turecko alanya 1

Kleopatřina pláž? Nezapomenutelná

Hned po příjezdu byl cíl jasný, a to návštěva místní plíže. Ta nese název Kleopatřina pláž a z cestovatelských průvodců jsem věděl, že patří k nejkrásnějším v oblasti. Co mě lehce překvapilo, to bylo množství lidí a slunečníků. Termín hlavní sezony tomu samozřejmě přispíval. Také mě zaujal hrubší písek, který však nebyl nijak zvlášť nepříjemný.

Invia Turecko

Moře jako takové bylo samozřejmě naprosto úžasné. Během celého pobytu jsem měl možnost zažít dny, kdy bylo téměř bez vln, stejně jako dny, kdy plavčíci měli dost práce s tím, aby udrželi dav ve vzdálenosti, která bude bezpečná. To vlny dosahovaly i několika metrů. Zkrátka zážitek, který byl, stále je a rozhodně také bude nezapomenutelný. Moře je zkrátka něco úchvatného, nehledě na jeho dálku a nezapomenutelný západ slunce.

turecko alanya 3

Alanya má i další lákadla

I když moře bylo tím nejdůležitějším, na co jsem se těšil, nezklamaly ani další lákadla. Především rozsáhlý bazar, který byl plný neodbytných prodejců a ve kterém bylo umění se neztratit.

Nadchne ale i místní hrad, který se tyčí na mohutném útesu a odděluje od Kleopatřiny pláže rozsáhlý přístav.

Hrad byl místem, kam mé kroky směřovaly jako první. Proč? Jelikož z něho je úchvatný pohled nejenom na město, ale i na onu nekonečnou vodní hladinu.

Turecko je krásná země a zde je nabídka hotelů

button_zajezdy

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*