Dovolená ve Španělsku levně

španělsko pláž san sebastian

Španělsko patří k velmi populárním prázdninovým destinacím, a to po celý rok, protože kromě evropské části a Baleárských ostrovů patří ke Španělsku i ostrovy Kanárské.

Španělsko dovolená

Jednou z nejpopulárnější oblastí, kam každoročně směřují tisíce českých turistů, patří Katalánsko a nejsevernější část španělského středomořského pobřeží Costa Brava neboli Divoké pobřeží. Střídají se na něm krásné písčité pláže a divoce vyhlížející skály, ale divoké zde může být i koupání. Třeba v populárním LLoret del Mar bývají odpoledne tak silné vlny, že raz dva ležíte na zemi a chytáte plavky. Ale za možnost vyřádit se v nich to stojí. Pro neplavce je ale lépe koupat se spíš ráno a dopoledne, kdy jsou vlny slabší.

Přečtěte si také článek o dovolené v letovisku Santa Susanna a zájezdu do Madridu.

Pokud můžete, nevyhledávejte českou stravu, ale vychutnejte si skvělou španělskou či na Costa Brava spíše katalánskou kuchyni. Chutná tu skvěle v podstatě cokoli, hlavně mořské plody. Pokud můžete, vyberte si hotel s bufetem a ochutnávejte a ochutnávejte.

Jídlo se hodí i jako suvenýr – třeba úžasné sušené šunky, olivový olej nebo skvělá vína určitě udělají každému radost.

Trochu horší to bývá s komunikací. Nejednou se mi stalo, že ani na recepci hotelu se nedalo domluvit ani anglicky, ani německy, ani francouzsky. Ale možná jsem měla jen smůlu.

Španělsko a siesta

Co člověka dokáže pořádně dostat, je siesta. Tady ji berou vážně a jsou schopní vás neúplně zdvořile vystrčit z obchodu a zavřít. Ale v těch vedrech se jim člověk snad ani nediví. Od dvou do čtyř je prostě všude mrtvo. Za to večer se žije dlouho jak v rytmu tradičního flamenca, tak v barech a na diskotékách.

Výlet do Barcelony

Bude-li na Costa Brava, nevynechejte výlet do Barcelony. Katalánská metropole má úžasné kouzlo nejen díky dech beroucí architektuře Antonia Gaudího a dalším historickým památkám. Pro středoevropana je velmi atraktivní třeba místní přístav. Na své si přijdou milovníci umění i nákupů a Barcelona se vám dostane pod kůži.

Levná dovolená ve Španělsku

Možná se bojíte, že bude pro vás Španělsko drahé, ale není to pravda. Dojet tam můžete pohodlným autobusem a ubytovat se třeba v kempu Sabanell na jihu Costa Brava v Blanes.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*