Dovolená ve Španělsku v Madridu

Španělsko - Madrid - cesta ke zlaté bráně

Tenkrát bylo v Česku nesnesitelné teplo, ale polovina srpna neslibovala žádné ochlazení ani chladivý déšť. Nevím, koho z nás dvou napadl ten šílený nápad. První společná dovolená a hned do srdce žhnoucího Španělska. Peněz nebylo nazbyt a semestr se blížil.

Zlevněné lístky na autobus s blížícím se datem odjezdu byla jasná volba. S pár věcmi v batohu, několika eury a hlavně zamilovaní až po uši jsme vyrazili.

Když dva se rádi mají… jedou do Madridu!

Možná jsme se měli podívat blíže do průvodce, nebo si alespoň zkontrolovat předpověď počasí, protože příval horkého vzduchu nás na madridském nádraží málem porazil. Ne snad, že by to zkazilo něco na úžasném faktu, že jsme na dovolené. Spolu. Sami. A navíc v Madridu – kombinaci poutavé historie a španělského temperamentu. Kulturní rozdíly jsme si nemohli nevšimnout hned v prvních momentech po vystoupení z autobusu.

V břiše nám kručelo, ale všechny obchody v širokém okolí zavřené. No jo, odpolední siesta je pro Španěly svatá.

Levný hotel, domluvený přes kamarádku, vypadal už na první pohled romanticky. Jeho vzdálenost od centra ním hrála do karet. Minimum turistů a relativní klid představoval ideální zázemí pro náš madridský pobyt.

Invia Španělsko

Zásadním bodem bylo již po cestě stanoveno navštívit „onen slavný“ stadion Real Madrid. A tak jsme místo na světoznámé Plaza Cibeles vyrazili hned druhý den na „Plaza de Futbol“. Nevěřili byste, jak se na první dovolené může zdát i fotbalový stadion romantický.

Jižanské noci bývají krušné. Jestli jsou Španělé přes den rozvážní a nemají potřebu spěchat, po setmění začíná nefalšovaný výbuch temperamentu.

Na ulicích jsme potkávali ještě o půlnoci malé děti, pohrávající si s míčem, před hotelem měly pravidelní večerní srazy babičky z celé ulice.

Nakonec jsme ale i několik pamětihodností navštívili, například Královský palác bylo rozhodně škoda minout.

Španělsko - Madrid - královský palác

Prý je v něm skryto přes neuvěřitelných tři tisíce pokojů a sálů. Rozloha by tomu odpovídala, obcházeli jsme tenkrát palác snad věčnost. Nakonec jsme mírně znaveni uspořádali soukromý piknik pro dva v přilehlých zahradách. Myslím, že to červené víno, které jsme tam pili, bylo nejsladší, jaké jsem kdy pila. Ale možná to zkreslují moje vzpomínky na první a nejkrásnější dovolenou mého života.

Španělsko může navštívit každý, do Madridu můžete vyrazit i nyní na oblíbený eurovíkend nebo zájezd.

button_zajezdy

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*