Dovolená v Tunisku poprvé bez rodičů

tunisko velbloud

Jasmin Hammamet – místo první dovolené bez rodičů, na které se nedá jen tak zapomenout. Vím, že cestovat do Tuniska se momentálně obává většina populace, ale já se pokusím toto místo svými zážitky alespoň trošku očistit.

Dovolená v Tunisku

Z leteckých záběrů ba pravda ani po přistání se nejedná o nějak extra exkluzivní záběry. Letiště nepatří mezi ta nejmodernější a tuniská příroda vládne žlutým písčitým tónem. Do hotelu nás transportoval minibus, jehož jízda byla okořeněna řidičskými perličkami tamního řidiče, který si s dopravními předpisy moc hlavu nelámal a z transportu se tak stala velmi napínavá jízda.  A co okolí?

Můj přítel mi stále opakoval „Uvědom si, že jsi v Africe!“

Takže tuniské okolí je jiné, skromné ale má své kouzlo.

tunisko sousse

Reputace Tuniska byla však napravena hned zpočátku dovolené. Hotel byl útulný, čistý a standardně vybavený, s bazénem, animátory a příjemným personálem. Na řadu přichází zodpovězení nejočekávanější otázky – A co moře? Sem tam se, pravda, něco povalovalo a ve vodě jste se tu tam zachytili o nějakou tu chaluhu. Avšak, kde jinde se vám dostane dennodenního pohledu na vyvalujícího se velblouda, jež si užívá pláže stejně bezstarostně jako vy?

tunisko velbloud

Později jsme zjišťovali, že Jasmin Hammamet je městem zaměřeným především na turisty, takže tu bylo stále co dělat. Nenavštívit se určitě nedá tamní Medina – staré město, plné trhů, prodejců, cetek, ale i originálního zboží a nekonečného smlouvání. Když jsme u nakupování, nutno podotknout, že veškerý nabízený sortiment v Jasmínu byl velmi levný, takže suvenýrem můžete obdarovat každého člena ba i početné rodiny. Podobná plážová taška jako mají zde už je doma 🙂 To co pak určitě nesmíte obejít obloukem je místní zábavný park Carthage Land. Přesto, že některé atrakce Vám přijdou tak trochu „retro“, „za opicemi“ apod., o to víc se v tomto parku pobavíte. My osobně jsme se zde tak nasmáli, že ještě teď mi vzpomínka na daný park vykouzlí úsměv na rtech. „Blázniví arabové“ roztáčející kolotoče na plné pecky, místo autodromu velmi vtipný „loďkodrom“, jízda po divoké řece plná strašidel a další velmi vtipná překvapení. Nuda je pro tento park cizí slovo.

tunis jasmin hammamet zabávní park carthage land

Dovolenou jsme zakončili letem padákem, taktéž za „kačku“, rozloučili jsme se s novými tamními kamarády, které udělat si, není v Tunisku rozhodně ničím složitým a spokojeně s plnými taškami odjeli zpátky domů.

tunis let padákem

Tunis – dovolená a zájezdy

button_zajezdy

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*