Dovolená v Řecku na ostrově Zakynthos

Řecko Zakynthos

Jsou místa, kam se chce každý alespoň jednou v životě ještě vrátit. Pro mě je takové místo malý ostrůvek Zakynthos. Přesně před třemi lety jsem bezcílně brouzdal po internetu a hledal si možnosti, kde strávit svou dlouho plánovanou dovolenou. Jako student jsem samozřejmě hledal něco finančně dostupného a po několika hodinách strávených před monitorem jsme s přítelkyní vybrali tento ostrov.

Ubytování v Řecku

To, že první dojem jednoznačně rozhoduje, můžu potvrdit. Ubytování jsme měli v apartmánech jen malý kousek od letiště. Apartmány patřily dvěma bratrům, takže rodinná atmosféra čišela jak z vynikajícího jídla, tak i z jejich řecké dobrosrdečné povahy, kdy se nám všichni snažili vyjít maximálně vstříc. Tím, že to byla moje první dovolená u moře, nejspíš nedokážu přesně říct, který zážitek pro mě byl ten největší.

Na internetu a ve filmech jsem viděl moře mnohokrát, ale tomu pocitu, skutečně tam stát a zírat na tu nekonečnou vodní plochu, se nic nevyrovná.

Tamnější pláže jsou taky známé vajíčky nenarozených želviček, které jsou místními ochranáři bedlivě hlídané a u neznalých turistů, budí dřevěné ohrádky pěkné pozdvižení.

Invia Zakynthos Řecko

Ohrádka na želví vejce na pláži - Řecko Zakynthos

Mezi naprosto nezapomenutelnou řadím i místní kuchyni. Přestože jsem měl v česku gyros několikrát, se skutečnou řeckou plackou se nedá ani srovnat.

Pravý řecký gyros

Nakonec naše obliba řeckého jídla vzrostla natolik, že jsme nakoupili alespoň deset druhů místního koření pro domácí kulinářské experimenty. A ve výsledku to byl v rodině nejvíc doceněný a praktický dárek.

Možná je pravda, že první dovolená u moře zůstane člověku v paměti tak nějak nejvíc. Já jsem se na Zakynthos už jednou vrátil a v příštích letech se určitě ještě vrátím. Místo plné klidu a dobré nálady, místní dobrosrdeční lidé, nádherné a čisté pláže, teplé průzračné moře a vynikající jídlo zkrátka člověka vždycky přiláká zpátky.

Zájezdy Last minute na Zakynthos do Řecka

button_zajezdy

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*